Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/paroli/domains/niemiecki-blog.com/public_html/wp-content/uploads/et_temp/labirynt-67764_186x186.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/parolipl/domains/niemiecki-blog.com:/tmp:/var/tmp:/home/parolipl/.tmp:/home/parolipl/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/parolipl/domains/niemiecki-blog.com/public_html/wp-content/themes/TheStyle/epanel/custom_functions.php on line 662
O Niemcu, który chce nauczyć się polskiego Mar02

Newsletter i RSS

Aby otrzymywać powiadomienia
o nowych wpisach, wpisz swój e-mail:
lub wybierz inny sposób subskrypcji:
Facebook Twitter RSS

Tagi

Powiązane wpisy

O Niemcu, który chce nauczyć się polskiego


Wczoraj trafiłem w Internecie na Jonasa. Jonas to osiemnastoletni Niemiec, który chce nauczyć się naszego pięknego języka. Z racji tego, że nie może w swoim mieście znaleźć nauczyciela, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i poprosić o pomoc internautów. Na jego blogu czytamy:

Witaj na moim blogu !
Mam na imię Jonas i uczę się Twojego pięknego języka!
Wiem, że polski jestr trudny. Nie ma nauczyciela języka polskiego w moim mieście i książki mi nie pomagają, potrzebuję Was! :)
Może Ty mi pomożesz? Oczywiście ja chętnie pomogę Ci w niemieckim:)

Można? Niby pomysł nie jest do końca nowy, bo to takie swoiste Tandem-Lernen, ale sposób, w jaki ta nauka ma być realizowana zasługuje na zauważenie. Jonas prowadzi swój kanał na YouTube, założył też stronę na Facebooku oraz udziela się na portalu busuu. Poniżej możecie oglądnąć jego pierwszy filmik, w którym stara się nam przedstawić i powiedzieć kilka słów o swoim pomyśle. Możemy też posłuchać jak czyta :) Niekiedy widać, że składanie zdań stwarza mu niemały problem, ale nie ma co się dziwić, w końcu polski wcale nie jest łatwym językiem. Oglądając ten filmik zastanówcie się czy niemiecki jest naprawdę aż tak trudny, jak się Wam czasem wydaje.

A tutaj Jonas dziękuje wszystkim za pomoc w nauce i stara się rozszyfrować sposób tworzenia czasu przyszłego w języku polskim.

Co sądzicie o takim społecznościowym sposobie nauki języków obcych?

Fot.: SXC.hu

Print Friendly